Dezynsekcja a deratyzacja

Bardzo często spotkać możemy się z takimi usługami jak dezynsekcja oraz deratyzacja. Choć pojęcia te są do siebie podobne to są to jedna dwie zupełnie różne usługi. Niestety są one często mylone. Dlatego w poniższym tekście postaramy się wyjaśnić na czym dokładnie polega zarówno dezynsekcja jak i deratyzacja.

Zaczniemy od dezynsekcji. Dezynsekcja to nic innego jak tępienie szkodliwych owadów. Do takich owadów możemy zaliczyć wszy, karaluchy, pluskwy, komary, muchy oraz pchły. Dezynsekcja polega na użyciu odpowiednich preparatów do tępienia owadów. Używa się m. in. ognia, pary czy gorącego powietrza.
Czym innym jest natomiast deratyzacja. Tak w jak poprzednio mowa była o zwalczaniu szkodliwych owadów, tak deratyzacja polega na zwalczaniu gryzoni. Mowa tu oczywiście najczęściej o szczurach i myszach. Używa się do tego specjalnych trutek lub pułapek.

Warto wiedzieć, że usługi te dotyczą zupełnie czegoś innego. Jeśli szukamy jednej z tych usług skorzystajmy z wyszukiwarki internetowej. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszemy słowa – deratyzacja stalowa wola – oczywiście pod warunkiem, że mieszkamy w Stalowej Woli. Dzięki temu poznamy firmy w naszym regionie, które zajmują się dezynsekcją i deratyzacją.